Mazak Newsroom

prosinec 2019

OD RUČNÍ PILKY K LASERU

Laserové zpracování plechů, ohýbání trubek, robotické svařování, CNC obrábění, povrchové úpravy a mnoho dalšího. To je výčet hlavních činností západočeské strojírenské firmy Baumruk & Baumruk. Vyrábějí se zde sériové součásti podle výkresové dokumentace, včetně dodávky přímo k zákazníkovi – a už pro stavebnía výrobní stroje, operační stoly, či třeba drážní vozidla. Nejen na to, jak v době extrémní konkurence lze dosáhnout v oboru úspěchu, jsme se zeptali Ing. Martina Baumruka, jednatele firmy.

Přečtěte si více

říjen 2019

Taku Yamazaki: Nejdůležitější je nepromarnit příležitosti

V rámci veletrhu EMO v Hannoveru jsme dostali příležitost k rozhovoru s Takuem Yamazakim – Senior Deputy Managing Directorem evropské skupiny Yamazaki Mazak. V roce, kdy tato společnost slaví 100 let od svého vzniku, se představila na veletrhu s doposud největší expozicí. Jak řekl během rozhovoru sám Taku Yamazaki: pro značku Mazak je důležitá budoucnost. Do dalšího století své existence vstoupila s přehlídkou 27 typů nových strojů a 16 automatizačními řešeními více než důstojně.

Přečtěte si více

Japonské stroje z Čech do Evropy...

Sto let existence, 10 výrobních závodů po celém světě a 8 300 zaměstnanců. Tak zní stručná charakteristika jedné z nejúspěšnějších světových strojírenských firem – společnosti Yamazaki Mazak. K jejím produktům patří stroje pro provádění několika operací současně, CNC soustružnická centra, vertikální a horizontální obráběcí centra, CNC laserové řezací stroje, flexibilní výrobní systémy (FMS), CAD/CAM produkty a software pro řízení továren. A právě Českou republiku si firma Yamazaki Mazak vybrala za svoji středoevropskou centrálu. S jejím japonským Administration and Compliance Manager, panem Ryuki Matsui, jsme si měli možnost povídat v technologickém centru Mazak v Jažlovicích u Prahy

Přečtěte si více

Stroje (nejen) pro dvě generace…

Historie firmy se píše od roku 1997, kdy ji zkušený strojní inženýr Miroslav Vehovský založil původně za účelem nákupu a prodeje kovoobráběcích a tvářecích strojů. Již o rok později se však zaměření společnosti změnilo na kovoobráběčství a společnost začala strmě růst. Logickým důsledkem byla potřeba vlastních, dostatečně velkých i vybavených prostor, a tak bylo v roce 2002 postaveno současné sídlo v Oticích u Opavy.

Přečtěte si více

červenec 2019

červen 2019

Yamazaki Mazak oznamuje změnu ve vedení společnosti

Manufacturing technology leader Yamazaki Mazak Corporation has announced that President Tomohisa Yamazaki will become the company’s Chairman, while Vice President Takashi Yamazaki has been named the new President.

Přečtěte si více

PRÁCE JE PAK TĚŠÍ…..

PRÁCE NÁS TĚŠÍ….. je nejen titulek. Měli jsme možnost nakouknout pod " pokličku" společnosti ACE- TECH, kde jsme se na vlastní oči přesvědčili, že titulek má svá opodstatnění.

Přečtěte si více

duben 2019

Obrábění v pěti osách – přehled

Mark Hall ze skupiny European Product Group společnosti Mazak odpovídá na některé z často kladených otázek zákazníků souvisejících s obráběním v pěti osách.

Přečtěte si více

Údržba - třetí faktor při volbě laserového obráběcího centra

Plán údržby je důležitým faktorem při výběru laserového stroje. Ian Goodwin z mazackého servisního týmu popisuje jednotlivé úkony, kontrolní procesy a kontrastní rozdíly mezi údržbou CO2 a vláknového (Fiber) laserového obráběcího centra.

Přečtěte si více

březen 2019

Typy laserového řezání plechů

Trh se stroji pro laserové řezání plechů se v posledních letech vyvíjí velmi rychle. Výrobci laserových obráběcích center uvádějí na trh nové typy strojů využívajících revolučních postupů laserového řezání a zákazníkům se dostává nových možností.

Přečtěte si více

Vše, co byste měli vědět o soustruzích

Co je soustruh? Soustruh je obráběcí stroj, který rotuje kovovým obrobkem kolem osy rotace vřetena a přisunuje k němu řezný nástroj. Tím dochází k odebrání materiálu z obrobku a vytvoření finálního dílu nebo součásti se symetrickým tvarem. Moderní soustruhy jsou obvykle číslicově řízené pomocí počítače (CNC) a provoz stroje programuje obsluha.

Přečtěte si více