Mazak Newsroom

říjen 2019

Taku Yamazaki: Nejdůležitější je nepromarnit příležitosti

V rámci veletrhu EMO v Hannoveru jsme dostali příležitost k rozhovoru s Takuem Yamazakim – Senior Deputy Managing Directorem evropské skupiny Yamazaki Mazak. V roce, kdy tato společnost slaví 100 let od svého vzniku, se představila na veletrhu s doposud největší expozicí. Jak řekl během rozhovoru sám Taku Yamazaki: pro značku Mazak je důležitá budoucnost. Do dalšího století své existence vstoupila s přehlídkou 27 typů nových strojů a 16 automatizačními řešeními více než důstojně.

Přečtěte si více

Japonské stroje z Čech do Evropy...

Sto let existence, 10 výrobních závodů po celém světě a 8 300 zaměstnanců. Tak zní stručná charakteristika jedné z nejúspěšnějších světových strojírenských firem – společnosti Yamazaki Mazak. K jejím produktům patří stroje pro provádění několika operací současně, CNC soustružnická centra, vertikální a horizontální obráběcí centra, CNC laserové řezací stroje, flexibilní výrobní systémy (FMS), CAD/CAM produkty a software pro řízení továren. A právě Českou republiku si firma Yamazaki Mazak vybrala za svoji středoevropskou centrálu. S jejím japonským Administration and Compliance Manager, panem Ryuki Matsui, jsme si měli možnost povídat v technologickém centru Mazak v Jažlovicích u Prahy

Přečtěte si více

červenec 2019

červen 2019

duben 2019

Obrábění v pěti osách – přehled

Mark Hall ze skupiny European Product Group společnosti Mazak odpovídá na některé z často kladených otázek zákazníků souvisejících s obráběním v pěti osách.

Přečtěte si více

Údržba - třetí faktor při volbě laserového obráběcího centra

Plán údržby je důležitým faktorem při výběru laserového stroje. Ian Goodwin z mazackého servisního týmu popisuje jednotlivé úkony, kontrolní procesy a kontrastní rozdíly mezi údržbou CO2 a vláknového (Fiber) laserového obráběcího centra.

Přečtěte si více

březen 2019

Typy laserového řezání plechů

Trh se stroji pro laserové řezání plechů se v posledních letech vyvíjí velmi rychle. Výrobci laserových obráběcích center uvádějí na trh nové typy strojů využívajících revolučních postupů laserového řezání a zákazníkům se dostává nových možností.

Přečtěte si více

Vše, co byste měli vědět o soustruzích

Co je soustruh? Soustruh je obráběcí stroj, který rotuje kovovým obrobkem kolem osy rotace vřetena a přisunuje k němu řezný nástroj. Tím dochází k odebrání materiálu z obrobku a vytvoření finálního dílu nebo součásti se symetrickým tvarem. Moderní soustruhy jsou obvykle číslicově řízené pomocí počítače (CNC) a provoz stroje programuje obsluha.

Přečtěte si více