Evropské centrum pro díly

Otevřením svého rozšířeného Evropského centra pro díly společnost Yamazaki Mazak více než zdvojnásobila kapacitu pro své operace s díly.

Centrum pro díly se nachází v belgickém Leuvenu, zvýšilo svou skladovací kapacitu z 2 700 m2 na 4 600 m2 a je schopno odeslat 97 % dílů Mazak ještě ten samý den.

Toto nové zařízení má kapacitu expedovat více než 20 000 dílů za měsíc, přičemž objednávky se zpracovávají 365 dnů v roce. Dokončení druhé fáze rozšíření Centra pro díly, které zvýší skladovací kapacitu na 5 528 m2, je naplánováno na rok 2022.

V srdci provozu pro díly je rozšířený sklad, který udržuje zásobu dílů v ceně 37 miliónů € a v rozsahu 35 000 katalogových čísel výrobků pro stroje v celém sortimentu Mazak, včetně těch, které se již nevyrábí, dokonce i pro stroje starší, než 30 let. Po dokončení naplánovaného dalšího rozšíření v roce 2022 se počet katalogových čísel výrobků na skladě zdvojnásobí.

 

Tento moderní sklad je plně automatizován a vybaven novým „mini-nakládacím“ systémem pro vybírání malých dílů z 8 000 malých přihrádek cestujících ze 70 000 míst z celého skladu, a dále ukládacím jeřábovým systémem pro 3 000 středních až velkých palet.

Navíc bude nový logistický pracovní prostor plochy 1 000 m2 obsahovat automatizovaný pásový dopravníkový systém a čtyři inteligentní pracovní stanice. Dále zde bude zvýšená podlahová úložná kapacita pro velmi velké díly.

Celé zařízení je integrováno do sítě Mazak s pokročilým systémem objednávání dílů, který usnadňuje objednávání online z každé kanceláře Mazak společně s viditelností zásob v reálném čase pro prodejce a souvisejícím webovým sledováním pro kontrolu stavu zásilek.

Evropské centrum pro díly je součástí balíčku úplné podpory Mazak, který zahrnuje servis, náhradní díly, technickou podporu aplikací, řízení projektů na klíč, školení a servis vřeten. Druhá fáze rozšíření Centra pro díly je naplánováno na rok 2022 za účelem splnění předpokládané poptávky po dílech na evropském trhu.

Marcus Burton, výkonný ředitel evropské skupiny společnosti Yamazaki Mazak, k otevření poznamenal: „Rozšířené Centrum pro díly zlepšuje dostupnost evropských dílů a nabízí zákazníkům společnosti Mazak nejlépe reagující službu objednávání a odesílání dílů v odvětví obráběcích strojů.

„Schopnost rychle identifikovat, vybírat a odesílat náhradní díly je životně důležitá pro zachování produktivity strojů. Mnoho evropských nejvýznamnějších dodavatelských řetězců závisí na strojích Mazak a je tedy životně důležité, aby byly náhradní díly snadno dostupné pro maximalizaci produktivity a minimalizaci prostojů.“

Pokračoval: „Rozšířené Centrum pro díly vysílá jasnou zprávu, že pro společnost Mazak je pozáruční podpora důležitou součástí trvalé péče o zákazníky a že budeme dále investovat do schopností našeho servisu a podpory.“