Automatizace

Společnost Mazak je největším výrobcem flexibilních výrobních systémů s historií trvající více než 27 let.    

Systém PALLETECH je vyvinut tak, aby zajišťoval flexibilitu požadovanou pro kratší cykly životnosti výrobků, minimální rozpracované zásoby, výrobu v pravý čas a splňoval další požadavky dnešního výrobního prostředí.  

VÝROBNÍ BUŇKA PALLETECH.    

Nabízíme výrobní buňku PALLETECH (1 úroveň) a systém s vysokým zdvihem PALLETECH High Rise System (2, 3 úrovně) podle vašeho objemu výroby a rozpočtu.    

Systém PALLETECH je navíc vyvinut tak, aby po počáteční instalaci umožňoval pohodlné rozšíření, aby v budoucnu bylo možné snadno zareagovat na zvýšené výrobní požadavky.

Multi Pallet Pool (MPP)

Systém výměníku pro více palet Multi Pallet Pool (MPP) umožňuje vysokorychlostní přesun palet a na rozdíl od automatizovaných systémů pro dvě nebo šest palet nabízí ještě více rozšířený bezobslužný provoz.  Tento systém je speciálně zkonstruován pro bezobslužný provoz. Konfigurace se 16 paletami byla představena na EMO. K dispozici je však také menší verze pro 10 palet. Systém MPP je kompaktní – ve srovnání se systémem PALLETECH má až o 40 % menší rozměry. Je řízen pomocí jednotky Smooth CNC, která používá softwarovou aplikaci SMOOTH MPP od společnosti Mazak. Aplikace Smooth MPP obsahuje pokročilé funkce pro plánování, rychlejší analýzu výsledků z výroby a efektivnější využití systému. Přístup k aplikaci je možný dálkově z PC nebo chytrých telefonů.

TA-12

Robot vyznačující se snadným programováním, s integrovaným systémem Smooth CNC od společnosti Mazak. Ideální řešení pro malé až střední série. Automatické rameno robotu pro nakládání a vykládání obrobků. Ideální uplatnění nalezne v provozech vyžadujících bezobslužný chod přes noc nebo během víkendů. Obráběcí stroj i robot jsou řízeny pomocí aplikace Mazak Smooth CNC, která má přehledné rozhraní a umožňuje mimořádně rychlé nastavení.

Portálový nakladač (GL)

Portálový robot s oddělenou nakládací a vykládací rukou umožňující koncovým uživatelům dosáhnout rychlých dob taktu, které si žádá hromadná výroba. Automatizovaný systém GL o šířce pouhých 1750 mm je ideální do prostor s omezenou podlahovou plochou.

Portálové roboty představují vysoce efektivní systém pro automatizované nakládání materiálu a vykládání obrobků. Jsou určeny pro dlouhodobý bezobslužný provoz.    

BUŇKA E-BOT.    

Buňka e-BOT 720 je navržena pro provádění 720 hodin automatického provozu bez obsluhy za měsíc při obrábění široké řady obrobků. Dokonce i při změnách velikostí výrobních dávek jsou požadavky na práci minimální.        

SYSTÉM PRO DOPRAVU NÁSTROJŮ

Aby mohl bezobslužný provoz běžet po dlouhou dobu, musí být nástroje potřebné k obrábění uloženy v zásobnících stroje.  Díky použití SYSTÉMU PRO DOPRAVU NÁSTROJŮ může několik strojů sdílet a řídit nástroje podle harmonogramu obrábění.

Laser FMS    

Extensible Manufacturing Cell

Navrženo pro jednoduché rozšíření systému vycházejícího z původního rozsahu instalace.

OPTIPLEX 3015 DDL zásobník materiálů (až 10 palet) včetně zakládacího a vykládacího systému hotových výpalků.

COMPACT MANUFACTURING CELL

Úložný systém pro až 10 paletových pozic. Počet mikromůstků může být minimalizován, protože hotové výpalky jsou vyložené do jednotlivých paletových pozic. Neproduktivní čas je tak redukován. 

OPTIPLEX 3015 FIBER III + COMPACT MANUFACTURING CELL 

QUICK CELL

Nakládací a vykládací jednotka používají samostatný pohonný systém. V porovnání s konvečním systém to vede ke zkrácení neproduktivního času. Vzhledem k užití nakládkového a vykládkového systému na stejném místě, se minimaluzují nároky na podlahovou plochu. Což zlepšuje výrobní tok.

Zobrazený OPTIPLEX 3015 DDL + QUICK CELL 3015 s volitelným zásobníkem na 6 paletových pozic.

Klikněte zde pro více informací k Automatizaci.