Automatizace

Společnost Mazak má řadu automatizačních řešení určených pro každý typ stroje a požadovanou aplikaci. Od jednoduché obsluhy robotických strojů až po složité pětiosé komponenty a přípravky. Naši vlajkovou loď - řešení PALLETECH Multi-Tasking,  vedeme v oblasti poskytování automatizačních řešení na klíč, které mohou efektivně zlepšit využití stroje, produktivitu a následnou ziskovost.

PALLETECH 

Nabízíme "PALLETECH Manufacturing Cell" (jednoúrovňový zakládací systém) a "PALLETECH High Rise Systém" (2 nebo 3 úrovně tohoto sýstému), aby vyhovoval vašim potřebám výroby.

Systém PALLETECH je dále navržen tak, aby umožňoval pohodlné rozšiřování systému po počáteční instalaci, tedy aby snadno reagoval na zvýšené výrobní požadavky v budoucnu.

Zjistit více

Multi Pallet Pool (MPP)

Multi paletový výměník (Multi Pallet Pool - MPP) nabízí vysokorychlostní přenos palet a další prodloužení bezobslužného chodu ve srovnání s automatizačními systémy se dvěma nebo šesti paletami. Konfigurace vystavená na výstavě EMO je speciálně navržena pro bezobslužný provoz a bude obsahovat 16 stanic MPP, případně je k dispozici je také menší verze s 10 paletami. MPP má velice kompaktní půdorys - až o 40% menší než srovnatelný systém PALLETECH - a je řízen pomocí Smooth CNC, který je vybaven softwarovou aplikací SMOOTH MPP společnosti Mazak. Smooth MPP usnadňuje pokročilé funkce plánování, rychlejší analýzu výsledků výroby a efektivnější využití systému. Lze k němu přistupovat vzdáleně na počítačích a chytrých telefonech.

Zjistit více

Auto Work Changer (AWC)

VARIAXIS i-300 AWC (Auto Work Changer - automatická výměna obrobku) vypadá a funguje jako žádné jiné pětiosé řešení automatizace. Je navržen tak, aby poskytoval nižší náklady na jeden díl, rychlejší návratnost investic a lepší ziskovost.

AWC je ideální pro výrobce vyžadující zvýšenou flexibilitu, tak,  aby mohli čelit výzvám obrábění složitých dílů  s vysokou produktovou kombinací, v malých velikostech šarží. Ve spojení s AWC je vynikající produktivita stroje VARIAXIS dále zvýšena rychlou výměnou dílů z jeho 32 pozicového zásobníků, který zajišťuje nepřetržité obrábění a zkracuje dobu bez řezu.

AWC je vybaven vlastním softwarem Smooth AWC zabudovaným do MAZATROL SmoothX, který zajišťuje úplné programování a správu z CNC.

Zjistit více

Řada MA

Nový MA je cenově dostupné, plně integrované řešení „plug-and-play“řešení, které se ideálně hodí pro pětiosé práce s vysokou variabilitou a malým objemem. Lze  snadno instalovat a programovat pomocí Mazak SmoothX CNC. Ovládací robot nevyžaduje žádné speciální znalosti pro instalaci ani programování. V provozu MA může přinést okamžité zlepšení produktivity s pětiminutovou výměnou obrobků. Buňka také nabízí potenciál pro prodloužení produktivních hodin stroje bezobslužným provozem buď přes noc nebo o víkendech.

Zjistit více

Řada TA

Snadno programovatelná robotická buňka integrovaná do systému Mazak Smooth CNC, ideální pro malé a střední velikosti šarží. Automatizované robotické rameno pro nakládání a vykládání obrobků. Ideální pro aplikace, které vyžadují bezobslužný provoz přes noc nebo o víkendech, obráběcí stroj i robot jsou ovládány z Mazak Smooth CNC, který poskytuje plynulé rozhraní a extrémně rychlé nastavení.

Zjistit více

Laserová automatizace

Objevte řešení automatizace pro váš výrobní stroj

Zjistit více

Gantry Loader (GL)

Portálové nakladače zajišťují rychlé nakládání a vykládání obrobků pro velkoobjemovou výrobu. Přináší více flexibility a produktivity při správě obrobků ve sklíčidle a z tyče tím, že nabízejí různé typy nakládacích stanic a robotické ruce. Systémy portálových nakladačů se snadno instalují, ovládají a poskytují rychlý systém na klíč, jehož výsledkem je okamžité zvýšení produktivity.

Zjistit více

AUTO FLEX CELL

Časté změny výrobních proměnných mají potenciál výrazně ovlivnit produktivitu a ziskovost. AUTO FLEX CELL je jedinečné řešení automatizace řady INTEGREX i, vyvinuté pro vysoce flexibilní výrobní prostředí.

Buňka je navržena tak, aby zvýšila ziskovost zakázek vyžadujících časté výměny nástrojů, upínacích čelistí nebo obrobku a maximalizuje tak hodiny obrábění snížením doby zpracování produktu - a tím přináší nižší cenu komponent a vyšší ziskovost.

Buňka je vybavena pěti výměnnými vozíky nesoucími další robotické ruce, upínací čelisti a obrobky, které lze robotem rychle vyměnit. AUTO FLEX CELL je programován a řízen z Mazak SmoothAi CNC.

Další systémy automatizace

Nabízíme další systémy automatizace, které splňují vaše výrobní požadavky, včetně podavače tyčí, TOOL TRANSPORT SYSTEM (transportní systém nástroje), e-bot cell a Cobot.

Zjistit více