Smooth Ai – Artificial Intelligence / Digital Twins / Automation

Nová generace MAZATROL Smooth CNC ovládání v kombinaci se sadou programových balíčků, které vedou průmyslu s praktickou aplikací umělé inteligence, digitálního zdvojování a automatizační techniky.

SOLID MAZATROL (vizualizace obrábění)

Solid MAZATROL používá data 3D CAD Modelů AI vylepšený výběr obráběcího procesu pro automatické programování dílů v MAZATROL CAD

SMOOTH Ai vřeteno

SMOOTH Ai vřeteno využívá technologii AI k optimalizaci řezných podmínek monitorováním vibrací vřetena a adaptivně měnící se technologii obrábění (Feeds & Speeds) k odstranění vibracíPři dosažení optimálních procesů se vlastnosti technologie obrábění nástroje ukládají do programu MAZATROL nebo EIA (NC).

Ai Teplotní štít (Thermal Shield)

Ai Teplotní štít automaticky kompenzuje změny teploty stroje.Učení stroje kombinované s časoprostorovým modelováním se používá ke zvýšení stability procesů se změnou teploty, což dále zvyšuje přesnost stroje.

Vytvoření identické digitální kopie stroje v kancelářském prostředí.

SPRÁVCE PROJEKTŮ SMOOTH (SMOOTH PROJECT MANAGER)

Správce projektů Smooth přenáší kompletní obráběcí data včetně programů, nastavení přípravků, modelů strojů, nástrojových dat a souřadnicových systémů.Je vyvinut pro práci ve spojení se SmoothCAM Ai pro vytváření digitálních dvojčat.Přenos dat lze také použít ve spojení s partnerskými řešeními Mazak - CAD CAM programem.Tato funkce šetří operátorům čas a úsilí a zajišťuje přesnost dat při přenosu informací o nastavení z kanceláře do stroje.

SMOOTH CAM Ai

Program MAZATROL CAM plně podporuje funkce Ai ovládání.Tento CAM balíček lze synchronizovat s fyzickým ovládáním a vytvořit identickou programovací platformu na kancelářském počítači.Přenos naučených funkcí Ai, programů, informací o nástroji a nastavení, modely součástí, modely přípravků a stroje.

Díky novému rozhraní vyvinutému ve spolupráci s předními dodavateli robotů může řízení Smooth Ai využít výhody pokročilých automatizačních funkcí pro integraci s kloubovými roboty.

SMOOTH RCC

Řízení Smooth robotické buňky (Smooth Robot Cell Controller) používá pokročilé plánovací funkce pro plánování vytížení stroje.Jeho funkce jsou schopny řídit roboty pro nakládání a vykládání nástrojů, upínacích čelistí i manipulaci s materiálem.Byl vyvinut speciálně pro kombinaci vysokého a nízkého objemu práce.

ASISTENT NASTAVENÍ ROBOTA (ROBOT SETUP ASSIST)

Asistent nastavení robota umožňuje operátorům vytvořit program robota přímo z řídícího systému stroje s parametrickým rozhraním.Jednoduše poskytnutím základních informací, jako je průměr materiálu, délka a pozice upnutí, je program automaticky generován pro robota a ovládán pomocí ovládání Smooth Ai.