Nová generace řídícího systému MAZATROL Smooth CNC v konbinaci se sadou softwarových balíčků, které slouží k průmyslovému využítí Umělé Inteligence, Digitálního dvojče a Automatizace.

  • Solid MAZATROL: Využívá 3D modely CAM dat a vylepšenou inovativní Smooth Ai funkci k výběru obráběcího procesu pro automatické programování dílů v MAZATROL.
  • SMOOTH Ai Spindle: Využívá Ai technologiii k optimalizaci řezných podmínek monitorováním vibrací vřetena a odstraňuje vibrace adaptivní změnou řezných podmínek (Posuvů & Otáček). Po optimalizaci procesu jsou tyto řezné podmínky uloženy do programu MAZATROL nebo EIA (NC).
  • Ai Thermal shield: Automaticky kompenzuje změny teploty. Schopnost učení stroje v kombinaci s časoprosorovým modelováním se využívá ke zvýšení stability procesu při změnách teploty, což dále zvyšuje přesnot stroje.

 

Vytvoření identické digitální kopie stroje v kancelářském prostředí.

  • Smooth Project Manager: přenáší kompletních data o obrábění včetně programů, nastavení přípravků, modelů strojů, údajích o nástrojích a souřadnicovém systému je vyvinuto tak, aby jste si ve spolupráci se SmoothCAM Ai  mohli vytvořit digitální dvojče. Přenos dat lze také využít ve spojení s partneským CAD-CAM softwarem. Tato funkce šetří operátorům čas a úsilí a zajišťuje zachování dat při přenosu informací o nastavení z kanceláře do stroje.
  • SMOOTH CAM Ai: MAZATROL CAM plně podporuje funkce ovládání pomocíinovativních Smooth Ai funkcí. Tento balíček CAM lze synchronizovat s fyzickým ovládáním a vytvořit identickou programovací platformu na pracovním počítači. Umožňuje přenos funkcí učení pomocí umělé inteligence, programů, informací o nástrojích a jejich nastavení, modelů strojů, modelů součástí a upínacích přípravků.

Díky novému rozhraní vyvinutému ve spolupráci s předními dodavateli robotů, může Smooth Ai využívat pokročilé automatizační funkce pro integraci s kloubovými roboty.

  • Smooth Robot Cell Controller (RCC): Používá funkci pokročilého plánování využití kapacity stroje. Pomocí této funkce můžete ovládat robota. Nakládat a vykládat nástroje, čelisti a manipulovat s materiálem. Byl vyvinut speciálně pro práci s velkým oběmem různých typů obrobků.
  • Robot setup assist: Umožňuje operátorům vytvářet program pro robota přímo z ovládacího panelu stroje pomocí parametrického rozhraní. Pouhým zadáním základních informací jako je průměr materiálu, délka a pozice, se automaticky vygeneruje program. Spustěn a ovládán je potom pomocí ovládacího panelu Smooth Ai.

Ergonomie hraje důležitou roli ve funkčnosti ovládacího panelu. Velký 19" displej zobrazuje všechna důležitá data stroje na jedné obrazovce. Díky naklápění panelu lze nastavit optimální pozici na základě výšky operátora.

Jako další volitelná funkce, lze zobrazovat data ze SMOOTH Ai Vřeteno, SMOOTH PMC a SMOOTH RCC.

Intuitivní dotykový displej umožňuje rychlé a plynulé programování. Díky SD kartě jde do stroje uložit až 32 GB dat.