Mazak Newsroom

červen 2022

květen 2022

CHCEME SVÍTIT

Navštívenou společností byl Kovo Produkt, působící na okraji zmíněného města v bývalých prostorech zemědělského družstva. Firma vznikla před více než 25 lety jako zámečnická dílna a svařovna, a tento status si v podstatě téměř 20 let zachovala, až do doby, kdy ji koupili noví majitelé a začali ji pře3tvářet podle své vize transformace k větší koncentraci na obrábění složitých dílů. Jsou to dva roky, kdy se kamarádi po zralé úvaze rozhodli zásadně změnit své profesní fungování. A zde se začíná psát příběh novodobé historie firmy, jejímiž scénáristy, režiséry a producenty v jedné osobě jsou dva Lukášové, ještě ani ne čtyřicátníci, dlouholetí přátelé a sousedé z Volduch – Lukáš Jírový a Lukáš Pořízek. Oba dva pánové mě společně s obchodním zástupcem společnosti Mazak Ivanem Šedivcem velmi srdečně, v přátelské nótě přivítali a začali postupně seznamovat se svými vizemi, které si před dvěma lety, v době kulminující pandemie covid-19, před rozhodnutím o koupi společnosti, na 10 let dopředu stanovili.

Přečtěte si více

únor 2022

HOSPODÁŘSKÉ KRIZE JE POSILUJÍ

Naposledy jsme čtenářům MM Průmyslového spektra přinesli reportáž z této výrobní společnosti na podzim roku 2019. Tehdy jsme hovořili o cestě, kterou absolvoval zakladatel společnosti Josef Baumruk, o následném převzetí řízení firmy v roce 2006 jeho synem Martinem a o tom, co jej všechno, včetně překonání hospodářské krize, čekalo. Z té vyšli posíleni, investovali do nových technologií, které jim otevřely dveře k zakázkám pro renomované zákazníky. Blíže jsme se tehdy věnovali právě laserovým technologiím od společnosti Mazak.

Přečtěte si více

PRO ZDRAVOU FIRMU JSOU KRIZE VÝZVOU

Nedaleko Kopřivnice se nachází společnost Advanced Design Solution, projekční a výrobní firma zaměřující se na speciální pohonné systémy pro terénní vozidla. Pro OEM výrobce v Evropě, Asii a na Středním východě dodává své vlastní finální výrobky – nezávislé zavěšené nápravy, přídavné převodovky a hnací trakty vozidla. Komponenty, ze kterých jsou sestaveny tyto sofistikované produkty, vznikají výkonným a přesným obráběním, a to v převážné kompetenci technologií Mazak. Partnerství mezi těmito dvěma společnosti bylo důvodem realizace další naší reportážní cesty.

Přečtěte si více

leden 2022

IMC Slovakia chce rásť spolu so svojimi zákazníkmi

Nie je veľa výrobných strojárskych spoločností, ktoré sú overeným a komplexným dodávateľom pre zákazníkov z množstva úplne odlišných priemyselných odvetví – oceliarstvom počnúc a potravinárstvom končiac. Považskobystrická spoločnosť IMC Slovakia je však presne takouto fi rmou. S 26-ročnými výrobnými skúsenosťami, exportom produkcie do celého sveta, štyrmi stovkami lojálnych zamestnancov a svojou rodinnou atmosférou je unikátom. Podstatnú rolu v tom zohráva aj progresívnosť využívaných technológií a dlhodobá úzka spolupráca s kľúčovými technologickými partnermi, napríklad so spoločnosťou Yamazaki Mazak.

Přečtěte si více