Company News

září 2017

červenec 2017

SÁZKA NA VĚRNOST A INOVACE

Představujeme Vám společnost Astro Kovo Plzeň, která se na trh uvedla před 25 lety, tj. v roce 1992. V počátcích majitel firmy pan Miroslav Dušek začal podnikat v pronajatých prostorách. Od roku 1998 se společnost zaměřila na objemové zakázky pro tuzemský i zahraniční trh. V současné době výrobní hala pokrývá 2000 m2 a rozkládá se ve čtyřech halách, kde pracuje více než 60 zaměstnanců. Pro výrobu produktů využívá dvacet devět CNC strojů, z toho dvacet šet obráběcích center, dva dlouhotočné CNC automaty a jeden paletový frézovací CNC stroj. V sériové výrobě se nejčastěji obrábí automotová, uhlíková a nerezová ocel, tak jako hliník, jeho slitiny, měd´a její slitiny. Roční produkce je více než šest miliónů kusů. Pro sériovou výrobu do pěti tisíc kusů používají stroje Mazak.

Přečtěte si více

červen 2017

Na veletrhu EMO 2017 společnost Mazak představí své kompletní řešení Průmysl 4.0

Díky představení konceptu iSmart Factory společnosti Yamazaki Mazak a 25 nových strojů, z nichž 15 se dočká celosvětové premiéry, bude hlavním tématem bodem stánku Yamazaki Mazak na veletrhu EMO 2017 řešení Průmysl 4.0. Koncept iSmart Factory využívá infrastrukturu Průmysl 4.0 od společnosti Mazak, jež uživatelům strojového vybavení umožňuje v budoucnosti realizovat zásadní přechod z automatizované výroby v buňkách na továrnu kompletně propojenou přes Průmysl 4.0.

Přečtěte si více

květen 2017

K PRODUKTIVITĚ S CNC OBRÁBĚCÍMI CENTRY YAMAZAKI MAZAK

Klíčový zákazníci Mazak - jejich zkušenosti a poznatky se stroji Mazak V našem seriálu věnovaný našim klíčovým zákazníkům, bychom Vám rádi představili společnost KNOTT, spol. s r.o.,. Společnost založená v roce 1991 v Modré na Slovensku je součástí skupiny KNOTT Holding GmbH. Ing. Miroslav Špánik, prokurista firmy Knott, Vám přináší další zajímavý příběh......

Přečtěte si více

březen 2017

Mazak pro studenty

16.3.2017 jsme v Mazak TG v Jažlovicích přivítali žáky maturitních ročníků z Vyšší odborné školy, Střední škola, Centrum odborné přípravy ze Sezimova Ústí. Jejich zájem o technologii předváděných strojů, ale i o prezentaci společnosti nás velmi potěšil. Jejich dotazy a obdržená zpětná vazba od vedoucího učitele ing. Tomáše Kučery byly víc než příjemné a povzbuzující.

Přečtěte si více

VÝROBA NA MÍRU I VLASTNÍ INOVACE

Klíčový zákazníci Mazak - jejich zkušenosti a poznatky s obráběcími a soustružnickými centry. Jedním z nich je společnost v-tech s.r.o., která se pyšní zakázkovou výrobou obrábění materiálů a komponentů pro potravinářský, energetický, textilní a farmaceutický průmysl. Mezi strojní kapacity patří i CNC obráběcí centra Mazak. Jednatel společnosti Ing. Michal Vašát říká: "výhodou Mazak strojů je stabilita stroje, bezpečnější provoz a snadnější obsluha. Mazak obráběcí centra jsou sice oproti konkurenci dražší, ale vyrábějí rychleji, přesněji a snáze!

Přečtěte si více

McLaren-Honda prodloužila exkluzivní partnerství v oblasti obráběcích strojů se společností Mazak

McLaren-Honda prodloužila smlouvu s Yamazaki Mazak, čímž nás ujistila, že pokračujeme v roli jako výhradního a oficiálního dodavatele CNC obráběcích strojů pro McLaren-Honda Formula One. Mazak tomuto týmu dodává obráběcí stroje již 18 let. V současné době je nainstalováno 33 strojů v McLaren Technologickém centru v Surrey, včetně multi-tasking a víceosých strojů ze série INTEGREX a VARIAXIS.

Přečtěte si více