Vysokorychlostní, vysoce přesné pálení laserem s nepřekonatelnou produktivitu

Společnost Yamazaki Mazak zahájila výrobu laserových obráběcích center v osmdesátých letech dvacátého století. 
Od té doby jsme se soustředili na výrobu nejpokročilejších strojů schopných opracovat tenké i tlusté plechy, prostorové obrobky i potrubí a další konstrukční materiály - velmi rychle a s vysokou přesností. Toto je umožněno použitím nejnovějšího programového vybavení pro obráběcí stroje, CNC technologie a CAD / CAM software se zaměřením na celkový ergonomický design strojů.  Široká škála našich laserových obráběcích center zahrnující nejmodernější technologie je navržena tak, aby splňovala prakticky jakýkoliv požadavek na výrobu.

 

Stroje pro opracování 2D laserem

TUBE LASER PROCESSING MACHINES

AUTOMATIZACE    

INTELIGENTNÍ FUNKCE

CNC SYSTÉM

Mazacký CNC systém laserových obráběcích center

Revoluční CNC MAZATROL vyvinutý společností Mazak, byl poprvé použitý u kovoobráběcích strojů v roce 1981. Tento jedinečný systém se u mazackých laserů využívá téměř 30 let. Začleněním nejmodernějších technologií poskytuje nepřekonatelně snadné ovládání a vysokou produktivitu.

Vyšší produktivita daná velmi rychlým a vysoce přesným řízením.

 • Pokročilý hardware - nejmodernější CPU poskytuje bezkonkurenční provozní rychlost. High-response, High-speed pohyby stroje.
 • Optimální zrychlení/zpomalení pro zkrácení obráběcího cyklu - řízení tolerancí umožňuje vysokorychlostní obrábění rohů.
 • Zlepšená odezva laserového řízení - laserové řízení je vylepšeno pro dosažení optimálního výkonu laseru v co nejkratším času, vylepšený výkon pro fly cut a ostré hrany
 • Velký 19" LCD dotykový monitor - Ovládání podobné vašemu mobilnímu telefonu, či tabletu pro snadnost obsluhy
 • Tlačítka - Velká tlačítka a snadno viditelné LED světlo zabraňuje provozním chybám. Pokud funkční tlačítko nelze použít během určité operace, toto je jasně indikováno jeho rozsvícením. Pro snadné ovládání jsou tlačítka a spínače seskupeny podle funkcí.

Bezkonkurenční rychlost ovládání dotykovým displejem CNC.

 • Moderní CNC MAZATROL PREVIEW 3 - Pro snadné ovládání systému CNC MAZATROL PREVIEW 3 je použit dotykový monitor. Programování jednoduchých tvarů lze provádět výběrem z nabídky jednotlivých obrazců.  
 • 15" dotykový monitor
 • Grafika obrazovky - Po zadání vstupních dat lze sledovat 3D dráhu řezného procesu.
 • Přímé MDI - Zvýšená účinnost programování je zajištěna výběrem nezbytné položky při výměně trysky nebo úpravě vzdálenosti mezery.
 • Automatické nastavení řezných podmínek - požadovaná čočka, tryska, pracovní posuv a laserový výkon jsou pro různé materiály a tloušťky automaticky určovány CNC. Řezné podmínky lze upravovat a ukládat v CNC při sledování řezného procesu. Při příštím zpracování stejného materiálu budou automaticky použity nové podmínky řezání.

Díky použití pokročilých mazackých technologií se řídící systém Mazak FX ovládá velmi jednoduše a zároveň modelům SPACE GEAR a FABRI GEAR propůjčuje vysokou produktivitu.

Benefity

 • All-in-one - CNC Mazak FX řídí laserové obráběcí centrum včetně zakladačů / vykladačů.
 • Vysoký výkon - Optimální řezné podmínky jsou automaticky nastavené na vysokou rychlost řezání i rychloposuvů. 
 • Optimalizace řezných podmínek včetně řezné rychlosti. Pomocí tlaku asistenčného plynu lze nastavit řezné podmínky pro různé typy materiálů a různé tloušťky.
 • Funkce Rychlého restartu programu - Tato funkce udržuje v paměti pozici stroje a po restartu umožňuje pokračovat v obrábění z místa zastavení.