Evropská centrála, výrobní závod a evropské technologické centrum

Worcester, Spojené království

Domníváme se, že jednou z věcí, která z nás činí společnost s vedoucím postavením na trhu, je jedinečnost naší činnosti.

Náš evropský výrobní závod je nejen pouhým podnikem na montáž obráběcích strojů. Pyšníme se tím, že řídíme kompletní činnost. Obrábíme naše odlitky, vyrábíme naše vlastní vřetena, naše vlastní revolverové hlavy, naše vlastní zásobníky nástrojů a naše vlastní plechové kryty.

Usilujeme o výrobu v Evropě a nepřetržitě investujeme do nových strojů a zařízení pro tuto továrnu již od jejího otevření v roce 1987.


Historie


1987 – otevření továrny ve Worcesteru
Otevírá se nová továrna Mazak UK o ploše 16 000 m2, s 62 zaměstnanci a počátečním výkonem 30 jednotek za měsíc, vyrábějící obráběcí centra řady Quick Turn a vertikální obráběcí centra řady VQC.

1996 – rozšíření továrny
Expanze pro 21. století V roce 1996 byl jako logo společnosti Mazak Europe přijat japonský jeřáb, což symbolizuje dlouhý život a štěstí. Továrna se rozšířila o plochu 9 000 m2, což prostřednictvím investic ve výši 10 miliónů £ umožnilo zvýšení výroby o 50 %.

2001 – kybernetická továrna
Kybernetická továrna (Cyber Factory) V roce 2001 se uskutečnila nová investice ve výši 10 miliónů £ do výrobních provozů evropské továrny a byla tak vytvořena kybernetická továrna.

2007 – zvýšení výroby v továrně ve Spojeném královstvíDalší expanze na podporu evropské výroby: Další investice ve výši 15 miliónů € se uskutečnila v letech 2006–2007 do rozšíření továrny na novou celkovou podlahovou plochu 29 000 m² a do instalace nových strojů. Výkon továrny se zvýšil na více než 150 obráběcích strojů za měsíc.

2009 – nové evropské technologické centrum, prostory pro předvádění výrobní technologieEvropské technologické centrum, které poskytuje pomoc pro výrobce z celého Spojeného království a Evropy, aby mohli dosáhnout vyšší produktivity a ziskovosti, je pozoruhodná budova s proskleným průčelím a v ekologickém architektonickém provedení zaujímající plochu 2 500 m².

2012 – společnost Mazak na výstavě Make it ve Velké Británii ve vědeckém muzeu

Společnost Yamazaki Mazak byla vybrána, aby zastupovala britskou výrobu na výstavě Make it ve Velké Británii, která probíhala po dobu trvání olympijských a paralympijských her. Společnost Mazak, která byla vybrána pro zastupování jako jediný výrobce obráběcích strojů, vystavovala soustruh QUICK TURN, který demonstroval roli, kterou obráběcí stroj hraje v moderní výrobě.

2013 – návštěva jeho veličenstva prince z Walesu ve společnosti Yamazaki Mazak

Dne 6. června navštívila evropskou centrálu společnosti Yamazaki Mazak ve Worcesteru poprvé jeho královská výsost; hlavním účelem této návštěvy bylo dozvědět se více o přístupu společnosti Mazak k výrobě a o jejím úsilí o výchovu mladých techniků.