Ergonomie

Společnost Yamazaki Mazak se vždy zaměřovala nejen na zvýšený výkon stroje, ale také na jeho ergonomii zajišťující bezkonkurenční snadnou obsluhu.

Vynikající přístupnost

Operátor má vynikající přístup ke stolu z přední části stroje. Pohodlně může vkládat/vyjímat obrobek a nastavovat stroj.

 

Řada VARIAXIS i

Pohodlné vkládání/vyjímání obrobku

Mimořádně snadný přístup ke stolu stroje zajišťující pohodlné vkládání/vyjímání obrobku. Díky automatickému zasouvatelnému hornímu krytu lze ke vkládání/vyjímání těžkých obrobků a přípravků snadno použít mostový jeřáb.

(na obrázku je samostatně se otvírající horní kryt VARIAXIS i-500)

Pohodlný přístup k zásobníku nástrojů

Zásobník nástrojů je umístěn na přední straně stroje, čímž se eliminuje čas, který obsluha potřebuje pro přecházení mezi přední a zadní částí stroje.

(na obrázku je řada INTEGREX I)

Velké okno

Velké přední okno obsluze umožňuje snadné sledování zpracování obrobku..

Nastavitelný dotykový panel CNC

Ovládací dotykový panel lze naklonit do optimální polohy podle libovolné výšky operátora, a zajistit tak jeho snadnou obsluha.

BEZPEČNOSTNÍ ŠTÍT

Pokud operátor při nastavování, měření nástroje nebo výměně plátků ručně posouvá osy stroje, CNC na displeji zobrazí synchronizovaný 3D model, na kterém lze kontrolovat případnou kolizi. Pokud dojde ke kolizi, pohyb stroje se automaticky zastaví. Tato funkce je k dispozici také při automatickém provozu.

HLASOVÝ PORADCE

Hlasová podpora při nastavování stroje a ověřování bezpečných podmínek