Řídicí systémy Siemens na strojích Mazak

Společnosti Mazak a Siemens navázaly úzkou spolupráci s cílem integrovat řízení Siemens SINUMERIK do sortimentu obráběcích strojů Mazak pro zákazníky, kteří používají standardizované řízení Siemens a chtějí i nadále pracovat s pouze jedním řešením.

Siemens 840D sl představuje špičkové CNC řízení v souladu s průmyslovou normou. Řídicí systémy Siemens v současnosti patří mezi nejběžněji používané řízení obráběcích strojů v Evropě. Tyto systémy jsou standardním požadavkem v některých dodavatelských řetězcích pro letecký a automobilový průmysl. V kombinaci se špičkovou konstrukční kvalitou, která je synonymem pro firmu Mazak, rozšiřuje integrace řídicích systémů Siemens záběr strojů Mazak na širší tržní sektor. Uživatelé tak mohou těžit z výhod strojů Mazak, aniž by do svých operací museli přidávat nové rozhraní obsluhy.

Firma Mazak, která se zaměřila na stávající operátory systémů Siemens, navázala úzkou spolupráci se společností Siemens. Cílem této spolupráce je integrovat řízení do mnoha modelů strojů Mazak. Tato integrace je provedena podle standardního protokolu Siemens a operátorům umožňuje zcela bezproblémový přechod z ostatních strojů s řídicím systémem Siemens na stroje Mazak Siemens.

Do řídicího systému Siemens byly včleněny upravené cykly a obrazovky kombinující standardní operace Siemens se specifickými funkcemi OEM. Například se jedná o automatické nastavování kinematiky stroje, obnovení výměny nástroje a nastavení délky nástroje.

Řídicí systém 840D sl byl integrován do řady center pro obrábění v pěti osách, kdy:

  • VTC-800 series
  • INTEGREX e-500H II
  • INTGREX e-670H II
  • INTEGREX e-1250/V8 II

Řídicí systém Siemens 828D byl integrován do

  • VTC-530C
  • VTC-760C

řady obráběcích strojů. Řídicí systémy Siemens 840D sl i 828D mají stejné HMI rozhraní SINUMERIK Operate.

Po celé Evropě jsou k dispozici prodejní týmy i technici pro aplikace, servis a podporu. Ti všichni jsou plně vyškoleni na řídicí systémy Siemens. Zákazníkům Mazak Siemens mohou poskytnout podporu z konstrukce, elektroinstalace, výroby, testování, kontroly a montáže strojů, a také aplikační inženýring a servis.