Customer Stories

PRO ZDRAVOU FIRMU JSOU KRIZE VÝZVOU

Nedaleko Kopřivnice se nachází společnost Advanced Design Solution, projekční a výrobní firma zaměřující se na speciální pohonné systémy pro terénní vozidla. Pro OEM výrobce v Evropě, Asii a na Středním východě dodává své vlastní finální výrobky – nezávislé zavěšené nápravy, přídavné převodovky a hnací trakty vozidla. Komponenty, ze kterých jsou sestaveny tyto sofistikované produkty, vznikají výkonným a přesným obráběním, a to v převážné kompetenci technologií Mazak. Partnerství mezi těmito dvěma společnosti bylo důvodem realizace další naší reportážní cesty.

Přečtěte si více

IMC Slovakia chce rásť spolu so svojimi zákazníkmi

Nie je veľa výrobných strojárskych spoločností, ktoré sú overeným a komplexným dodávateľom pre zákazníkov z množstva úplne odlišných priemyselných odvetví – oceliarstvom počnúc a potravinárstvom končiac. Považskobystrická spoločnosť IMC Slovakia je však presne takouto fi rmou. S 26-ročnými výrobnými skúsenosťami, exportom produkcie do celého sveta, štyrmi stovkami lojálnych zamestnancov a svojou rodinnou atmosférou je unikátom. Podstatnú rolu v tom zohráva aj progresívnosť využívaných technológií a dlhodobá úzka spolupráca s kľúčovými technologickými partnermi, napríklad so spoločnosťou Yamazaki Mazak.

Přečtěte si více

Keď spojenie nordickej fi remnej kultúry s japonskou technológiou prináša výsledky

Islandský koncern Marel je globálnym lídrom v dodávke moderných technológií na spra-covanie mäsa, rýb a hydiny. Na Slovensku pôsobí od roku 2005, keď s necelou desiat-kou zamestnancov – a vtedy ešte pod iným obchodným menom – rozbehol v prenajatých priestoroch niekdajšej Plastiky Nitra výrobu komponentov pre ďalšie závody Marelu. Dnes je nitriansky závod najväčší spomedzi 12 výrobných prevádzok islandskej fi rmy. Jeho vla-ňajšie tržby dosahujú takmer 50 miliónov eur a na fi nálnej produkcii celej skupiny Marel sa podieľa 25 až 30 percentami. Nešlo by to bez vyše 400 súčasných zamestnancov a progre-sívnej výrobnej technológie, ktorej súčasťou sú – od počiatkov fi rmy – aj stroje japonskej spoločnosti Yamazaki Mazak.

Přečtěte si více

TŘPYTIVÝ SVĚT KRYSTALŮ

Turnovska spolecnost Crytur pati'f svym pojetim ke svetovemu unikatu. V pi'esne deflnovanych podmfnkach pistuje umile krystaly z vlastniho vyzkumu a vyvole, ktere nasledne po opracovani dodava bud' jako speclflcke optlcke dily pro dalsf celky, nebo pi'imo kompletni vyrobky.

Přečtěte si více

TECHNOLOGIE PRO MISTRY HORKÉHO TVÁRENÍ

Zavítáte-li do části města Olomouc s názvem Bystrovany, bezpochyby vás zaujme architektonicky velmi čistá budova, součástí jejíž fasády je velké plastické červené logo Weba. Když pak vejdete dovnitř, ohromí vás výrobní hala monumentálních rozměrů s množstvím sofistikovaných strojů různých značek – zejména pak značky Mazak. Od loňského roku mezi nimi můžete spatřit i automatickou obráběcí linku se dvěma stroji Mazak Variaxis 1050.

Přečtěte si více

NA ZEMI I VE VESMÍRU

Tisíce metrů čtverečních, bezmála 200 zaměstnanců a roční obrat 250 milionů Kč. Tak v kostce vypadají čísla výhradně české, soukromé společnosti Startech. Její výrobní haly a další prostory najdeme ve dvou obcích poblíž Brna – v Říčanech a Rosicích. Společnost se mimo jiné zabývá přesným obráběním prakticky všech myslitelných materiálů pomocí nejmodernějších CNC technologií. To logicky znamená, že v rámci zdejšího – vskutku úctyhodného – strojního parku hrají hlavní roli stroje značky Mazak.

Přečtěte si více

ÚSPĚCH ČESKÝCH LETECKÝCH MOTORŮ I DÍKY JAPONSKÉ TECHNOLOGII

První brněnská strojírna Velká Bíteš, a. s. (dále jen PBS) je pokračovatelem úctyhodné tradice českého strojírenství, která započala již v 19. století. Letecké turbínové pohonné jednotky „Made in PBS“ létají po celém světě. Světového úspěchu společnost dosáhla i díky spolupráci se spolehlivými partnery.

Přečtěte si více

STROJ PRO DODÁVKY NA HOTOVO

Velká výrobní hala a v ní (prevážne) monumentální slévárenské modely pro výrobu strojních zarízení. Tak na první pohled pusobí prostory spolecnosti Mosled, sídlící v Ceských Budejovicích. Tato soukromá, ryze ceská spolecnost pusobí na trhu se strojírenskou metalurgií, a to již od roku 1995. Bezmála stovka zdejších zamestnancu má pro svoji práci k dispozici prostory o celkové rozloze zhruba 5 000 m2. Výrobní haly jsou vybaveny moderní technikou, predevším CNC stroji. Cestné místo mezi nimi zaujímá v soucasné dobe i nový stroj Mazak VTC 820/20.

Přečtěte si více

JAK ZÍSKAT FAVORITA

Výroba ocelových konstrukcí do pěti tun. To je náplní práce asi 10 lidí, kteří společně tvoří firmu Ing. Petr Hořejš. Zaměřuje se na malé výrobní dodávky převážně pro rakouské firmy nebo jejich české pobočky. Aby však malá česká firma obstála v konkurenci, potřebuje nejen šikovné lidi, ale i stroje vynikajících vlastností. Zatím posledním přírůstkem do její stáje se tak stal laser Mazak Optiplex 3015 F2N. (Nejen) o tom, jak výběr takového stroje probíhá, jsme si povídali s Ing. Petrem Hořejšem, jednatelem firmy.

Přečtěte si více

OD RUČNÍ PILKY K LASERU

Laserové zpracování plechů, ohýbání trubek, robotické svařování, CNC obrábění, povrchové úpravy a mnoho dalšího. To je výčet hlavních činností západočeské strojírenské firmy Baumruk & Baumruk. Vyrábějí se zde sériové součásti podle výkresové dokumentace, včetně dodávky přímo k zákazníkovi – a už pro stavebnía výrobní stroje, operační stoly, či třeba drážní vozidla. Nejen na to, jak v době extrémní konkurence lze dosáhnout v oboru úspěchu, jsme se zeptali Ing. Martina Baumruka, jednatele firmy.

Přečtěte si více

Stroje (nejen) pro dvě generace…

Historie firmy se píše od roku 1997, kdy ji zkušený strojní inženýr Miroslav Vehovský založil původně za účelem nákupu a prodeje kovoobráběcích a tvářecích strojů. Již o rok později se však zaměření společnosti změnilo na kovoobráběčství a společnost začala strmě růst. Logickým důsledkem byla potřeba vlastních, dostatečně velkých i vybavených prostor, a tak bylo v roce 2002 postaveno současné sídlo v Oticích u Opavy.

Přečtěte si více

PRÁCE JE PAK TĚŠÍ…..

PRÁCE NÁS TĚŠÍ….. je nejen titulek. Měli jsme možnost nakouknout pod " pokličku" společnosti ACE- TECH, kde jsme se na vlastní oči přesvědčili, že titulek má svá opodstatnění.

Přečtěte si více

Můj první Mazak funguje dodnes, říká Pavel Sobotka ředitel společnosti Frentech Aerospace

Představujeme Vám společnost Frentech Aerospace očima ředitele pana Pavla Sobotky. Přečtěte si poutavé vyprávění nejen o vzniku společnosti, cestě k úspěchu, ale i jeho pohledu do budoucnosti. Za prvním strojem značky Mazak se ředitel brněnské společnosti Frentech Aerospace Pavel Sobotka musel vydat na dobrodružnou cestu na jih Evropy. „Bylo to někdy v roce 1985, tehdy jsem ještě působil v brněnské Tesle, kde se vyráběly špičkové mikroskopy. Získali jsme zakázku od firmy Philips Electron Optics. Abychom mohli uspokojit přání zákazníka, potřebovali jsme koupit kvalitní stroj,“ vzpomíná Pavel Sobotka, který pracoval v Tesle jako soustružník. Již tehdy měl však přehled o tom, kdo vyrábí kvalitní obráběcí stroje, proto svému šéfovi doporučil značku Mazak.

Přečtěte si více

Stroje Mazak se podílejí na výrobě leteckých motorů

V rámci spolupráce, trvající téměř 18 let, si společnost GE Aviation Czech, s.r.o. do svého strojního parku pořídila již sedmý soustruh Mazak, který potvrzuje spokojenost zákazníků s těmito stroji. Ty si i přes dlouholeté využívání, někdy i ve 24hodinovém režimu, udržují funkčnost.

Přečtěte si více

Získané zkušenosti inovacemi pro zákazníky

Průmysl 4.0 je aktuální výzvou pro všechny výrobce obráběcích strojů. Koncepce výroby iSmart využívá infrastrukturu Mazak s Industry 4.0, která umožňuje uživatelům strojů realizovat zásadní krok od automatizované výroby až po plně propojenou továrnu Industry 4.0.

Přečtěte si více

Mazak nabízí kompletní řešení pro Průmysl 4.0

Na veletrhu EMO v Hannoveru byla představena koncepce iSmart Factory. Později na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně jsme mohli obdivovat dvě novinky, které měly premiéru na EMO - INTEGREX j-200S a QT-PRIMOS 150 SG. Tyto stroje patří do konceptu iSmart Factory, který Mazak připravil pro nastupující éru moderní průmyslové výroby.

Přečtěte si více

SÁZKA NA VĚRNOST A INOVACE

Představujeme Vám společnost Astro Kovo Plzeň, která se na trh uvedla před 25 lety, tj. v roce 1992. V počátcích majitel firmy pan Miroslav Dušek začal podnikat v pronajatých prostorách. Od roku 1998 se společnost zaměřila na objemové zakázky pro tuzemský i zahraniční trh. V současné době výrobní hala pokrývá 2000 m2 a rozkládá se ve čtyřech halách, kde pracuje více než 60 zaměstnanců. Pro výrobu produktů využívá dvacet devět CNC strojů, z toho dvacet šet obráběcích center, dva dlouhotočné CNC automaty a jeden paletový frézovací CNC stroj. V sériové výrobě se nejčastěji obrábí automotová, uhlíková a nerezová ocel, tak jako hliník, jeho slitiny, měd´a její slitiny. Roční produkce je více než šest miliónů kusů. Pro sériovou výrobu do pěti tisíc kusů používají stroje Mazak.

Přečtěte si více

K PRODUKTIVITĚ S CNC OBRÁBĚCÍMI CENTRY YAMAZAKI MAZAK

Klíčový zákazníci Mazak - jejich zkušenosti a poznatky se stroji Mazak V našem seriálu věnovaný našim klíčovým zákazníkům, bychom Vám rádi představili společnost KNOTT, spol. s r.o.,. Společnost založená v roce 1991 v Modré na Slovensku je součástí skupiny KNOTT Holding GmbH. Ing. Miroslav Špánik, prokurista firmy Knott, Vám přináší další zajímavý příběh......

Přečtěte si více

VÝROBA NA MÍRU I VLASTNÍ INOVACE

Klíčový zákazníci Mazak - jejich zkušenosti a poznatky s obráběcími a soustružnickými centry. Jedním z nich je společnost v-tech s.r.o., která se pyšní zakázkovou výrobou obrábění materiálů a komponentů pro potravinářský, energetický, textilní a farmaceutický průmysl. Mezi strojní kapacity patří i CNC obráběcí centra Mazak. Jednatel společnosti Ing. Michal Vašát říká: "výhodou Mazak strojů je stabilita stroje, bezpečnější provoz a snadnější obsluha. Mazak obráběcí centra jsou sice oproti konkurenci dražší, ale vyrábějí rychleji, přesněji a snáze!

Přečtěte si více

Mazak joins Nuclear AMRC as Tier One Member

Yamazaki Mazak has joined the Nuclear Advanced Manufacturing Research Centre (Nuclear AMRC) as a Tier One member and is providing an ORBITEC 20 machine tool for the Centre’s state-of-the-art research centre. The membership, which includes representation on the Board, will enable Mazak to make a major contribution to the Nuclear AMRC’s machining research and development capabilities, in particular the development of new machining practices and processes for the production of large and complex components, typically used in the power generation and oil and gas sectors. The Nuclear AMRC is led by the University of Sheffield with support from the University of Manchester, and has partnerships with a number of leading suppliers to the power generation sector including Rolls-Royce, Areva, Westinghouse, Sheffield Forgemasters and Tata Steel.

Přečtěte si více