Customer Stories

PRÁCE JE PAK TĚŠÍ…..

PRÁCE NÁS TĚŠÍ….. je nejen titulek. Měli jsme možnost nakouknout pod " pokličku" společnosti ACE- TECH, kde jsme se na vlastní oči přesvědčili, že titulek má svá opodstatnění.

Přečtěte si více

Můj první Mazak funguje dodnes, říká Pavel Sobotka ředitel společnosti Frentech Aerospace

Představujeme Vám společnost Frentech Aerospace očima ředitele pana Pavla Sobotky. Přečtěte si poutavé vyprávění nejen o vzniku společnosti, cestě k úspěchu, ale i jeho pohledu do budoucnosti. Za prvním strojem značky Mazak se ředitel brněnské společnosti Frentech Aerospace Pavel Sobotka musel vydat na dobrodružnou cestu na jih Evropy. „Bylo to někdy v roce 1985, tehdy jsem ještě působil v brněnské Tesle, kde se vyráběly špičkové mikroskopy. Získali jsme zakázku od firmy Philips Electron Optics. Abychom mohli uspokojit přání zákazníka, potřebovali jsme koupit kvalitní stroj,“ vzpomíná Pavel Sobotka, který pracoval v Tesle jako soustružník. Již tehdy měl však přehled o tom, kdo vyrábí kvalitní obráběcí stroje, proto svému šéfovi doporučil značku Mazak.

Přečtěte si více

Stroje Mazak se podílejí na výrobě leteckých motorů

V rámci spolupráce, trvající téměř 18 let, si společnost GE Aviation Czech, s.r.o. do svého strojního parku pořídila již sedmý soustruh Mazak, který potvrzuje spokojenost zákazníků s těmito stroji. Ty si i přes dlouholeté využívání, někdy i ve 24hodinovém režimu, udržují funkčnost.

Přečtěte si více

Získané zkušenosti inovacemi pro zákazníky

Průmysl 4.0 je aktuální výzvou pro všechny výrobce obráběcích strojů. Koncepce výroby iSmart využívá infrastrukturu Mazak s Industry 4.0, která umožňuje uživatelům strojů realizovat zásadní krok od automatizované výroby až po plně propojenou továrnu Industry 4.0.

Přečtěte si více

Mazak nabízí kompletní řešení pro Průmysl 4.0

Na veletrhu EMO v Hannoveru byla představena koncepce iSmart Factory. Později na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně jsme mohli obdivovat dvě novinky, které měly premiéru na EMO - INTEGREX j-200S a QT-PRIMOS 150 SG. Tyto stroje patří do konceptu iSmart Factory, který Mazak připravil pro nastupující éru moderní průmyslové výroby.

Přečtěte si více

SÁZKA NA VĚRNOST A INOVACE

Představujeme Vám společnost Astro Kovo Plzeň, která se na trh uvedla před 25 lety, tj. v roce 1992. V počátcích majitel firmy pan Miroslav Dušek začal podnikat v pronajatých prostorách. Od roku 1998 se společnost zaměřila na objemové zakázky pro tuzemský i zahraniční trh. V současné době výrobní hala pokrývá 2000 m2 a rozkládá se ve čtyřech halách, kde pracuje více než 60 zaměstnanců. Pro výrobu produktů využívá dvacet devět CNC strojů, z toho dvacet šet obráběcích center, dva dlouhotočné CNC automaty a jeden paletový frézovací CNC stroj. V sériové výrobě se nejčastěji obrábí automotová, uhlíková a nerezová ocel, tak jako hliník, jeho slitiny, měd´a její slitiny. Roční produkce je více než šest miliónů kusů. Pro sériovou výrobu do pěti tisíc kusů používají stroje Mazak.

Přečtěte si více

K PRODUKTIVITĚ S CNC OBRÁBĚCÍMI CENTRY YAMAZAKI MAZAK

Klíčový zákazníci Mazak - jejich zkušenosti a poznatky se stroji Mazak V našem seriálu věnovaný našim klíčovým zákazníkům, bychom Vám rádi představili společnost KNOTT, spol. s r.o.,. Společnost založená v roce 1991 v Modré na Slovensku je součástí skupiny KNOTT Holding GmbH. Ing. Miroslav Špánik, prokurista firmy Knott, Vám přináší další zajímavý příběh......

Přečtěte si více

VÝROBA NA MÍRU I VLASTNÍ INOVACE

Klíčový zákazníci Mazak - jejich zkušenosti a poznatky s obráběcími a soustružnickými centry. Jedním z nich je společnost v-tech s.r.o., která se pyšní zakázkovou výrobou obrábění materiálů a komponentů pro potravinářský, energetický, textilní a farmaceutický průmysl. Mezi strojní kapacity patří i CNC obráběcí centra Mazak. Jednatel společnosti Ing. Michal Vašát říká: "výhodou Mazak strojů je stabilita stroje, bezpečnější provoz a snadnější obsluha. Mazak obráběcí centra jsou sice oproti konkurenci dražší, ale vyrábějí rychleji, přesněji a snáze!

Přečtěte si více

Mazak joins Nuclear AMRC as Tier One Member

Yamazaki Mazak has joined the Nuclear Advanced Manufacturing Research Centre (Nuclear AMRC) as a Tier One member and is providing an ORBITEC 20 machine tool for the Centre’s state-of-the-art research centre. The membership, which includes representation on the Board, will enable Mazak to make a major contribution to the Nuclear AMRC’s machining research and development capabilities, in particular the development of new machining practices and processes for the production of large and complex components, typically used in the power generation and oil and gas sectors. The Nuclear AMRC is led by the University of Sheffield with support from the University of Manchester, and has partnerships with a number of leading suppliers to the power generation sector including Rolls-Royce, Areva, Westinghouse, Sheffield Forgemasters and Tata Steel.

Přečtěte si více