McLaren-Honda prodloužila exkluzivní partnerství v oblasti obráběcích strojů se společností Mazak

McLaren-Honda prodloužila smlouvu s Yamazaki Mazak, čímž nás ujistila, že pokračujeme v roli jako výhradního a oficiálního dodavatele CNC obráběcích strojů pro McLaren-Honda Formula One.

Mazak tomuto týmu dodává obráběcí stroje již 18 let. V současné době je nainstalováno 33 strojů v McLaren Technologickém centru v Surrey, včetně multi-tasking a víceosých strojů ze série INTEGREX a VARIAXIS.

Toto nejnovější prodloužení smlouvy přináší instalaci osmi dalších, nových strojů, včetně tří vertikálních strojů Primos. Čtyři vertikální stroje NEXUS 530C a jedno soustružnické centrum Quick Turn COMPACT 300 ML, byly vyrobené ve Velké Británii.

Od doby, kdy bylo navázáno partnerství s Mazak, tj. v roce 1999, tým získal dva tituly mistra světa a 62 Grand Prix.  Stroje Mazak poskytují nezbytnou podporu v infrastruktuře inženýrství „in-house“  a tím zajišťují, že auta jsou tak konkurenceschopné.

McLaren Group COO Jonathan Neale říká:

"Vzhledem k objemu přesného obrábění materiálů, jako je titan, hliník i nerez, potřebných ke splnění podmínek vozů F1 na startovní čáře, naše výrobní dílna je umístněná v samém v srdci inženýrského programu McLaren-Honda. Naše partnerství s Mazak je založeno na vynikajících výrobních schopností strojů Mazak a na skvělém obchodním vztahu, který byl po dobu naší spolupráce vybudován s tímto důvěryhodným dodavatelem.

"Pro sezónu 2017 změníme každý vyrobený komponent. S 33 vysoce přesnými, robustními a spolehlivými obráběcími stroji v lince, nám dává jistotu, takovým změnám dostát.

Dále pan Jonathan Neale pokračuje:

„V celém kontextu, bych také rád dodal, že v prvém únorovém týdnu jsme provedli 560 obráběcích operací na více než 6 sestavách, to znamená více než 3.000 dílů během jednoho týdne. Vzhledem k napjatým časovým plánům by subdodávky nebyly možné. Na změnách pracujeme mezi obdobími, klademe velkou dávku důvěru v obráběcí stroje Mazak, které známe, jak pracují. Rok 2017 se již  teď’ rýsuje, bude to vzrušující sezóna a my jsme rádi, že máme „ na palubě“  další stroje Mazak."

Pan Marcus Burton, výkonný ředitel Yamazaki Mazak pro Evropu , poznamenal: "F1 je jedním z nejnáročnějších sportovních prostředí na světě, se značnými nároky na řidiče i na auta, které v závodě požadují značnou inženýrskou sít, které jim umožní být na startovní čáře týden co týden.

"McLaren-Honda je jedním z výrazných jmen v závodech. Pokračování v našich výhradních dodávkách obráběcích strojů do stáje v McLaren Technology Centre je pro nás obrovská čest. McLaren Honda a Yamazaki Mazak kladou obrovský důraz na kvalitu a přesnost při výrobě svých příslušných technologií. Cítím tyto sdílené hodnoty jako nedílnou součást dlouhověkosti našeho úspěšného pracovního vztahu. Všichni v Yamazaki Mazak se moc těšíme na sledování McLaren Honda v roce 2017 F1 sezóny a pozorně budeme sledovat i její vývoj. "