Společnost Mazak slaví 100 let

V roce 2019 společnost Yamazaki Mazak oslaví 100 let působení na poli výroby obráběcích strojů a k této příležitosti otevírá novou část webových stránek.Pokud Vás zajímá historie společnosti Mazak a chtěli byste se dozvědět, jak se z ní stala světová špička v produkci CNC strojů, jste na správném místě.  Společnost Yamazaki Mazak za 100 let své existence vyvinula širokou škálu obráběcích strojů a dodnes nepřestává využívat síly inovace. Budeme i nadále pokračovat ve vytváření stále větší hodnoty pro naše zákazníky a uživatele obráběcích strojů, a tím přispějeme k lepší budoucnosti pro celý výrobní průmysl. Již teď se těšíme na dalších 100 let.

Těšíme se na dalších 100 let

Když stojíte v továrně Mazak iSMART Factory™ obklopeni nejmodernějšími technologiemi, které dnes výrobci dennodenně využívají při své práci, je snadné zapomenout, že téměř před sto lety Sadakichi Yamazaki založil Yamazaki Machinery jako společnost zaměřenou na výrobu strojů pro pletení slaměných rohoží. Ani ne o deset let později společnost začala vyrábět své první obráběcí stroje. Netrvalo to dlouho a stala se značkou, která dodnes zůstává symbolem inovace a kvality. Během roku, který vyvrcholí 100. výročím společnosti Yamazaki Mazak, bychom se mohli ohlédnout do minulosti. Naše společnost koneckonců znovu a znovu měnila průmysl svými průlomovými řešeními – ať už mluvíme o obrábění v 5 osách či řešeních Multi-tasking nebo HYBRID. Když lidé vidí naše oranžové logo, okamžitě si ho spojí s nejvyšší kvalitou technologie výroby. Tato asociace je odvozená od 100 let trvajícího úspěchu. Ale namísto toho, abychom se ohlíželi nazpět, raději se díváme dopředu do dalších sta let a do budoucnosti, kterou nyní společně tvoříme.

V současnosti jsme na čele inovací s převratnými produkty jako Mazak SmartBox a Mazak iSMART Factory. Naše SMOOTH TECHNOLOGIE v produktech jako SMOOTH Monitor AX a SMOOTH PMC přináší do závodů moderní způsob výroby. Rozšířili jsme také nabídku obráběcích strojů, která zahrnuje moderní výrobní technologie, jako je třecí svařování s promíšením a navařování kovů více lasery.  Mezitím naše automatizační řešení dramaticky zlepšila produktivitu a zkrátila nevyužitý čas pro výrobce v celé Evropě a po celém světě. Co přinese budoucnost výroby? Jak s každým dalším strojem měníme svět? Těšíme se, že to s Vámi zjistíme na naší společné cestě za úspěchem.